درباره

آبان نرم افزار پارس

این مجموعه در سال ۱۳۷۴ تحت نام شرکت آبان نرم افزار به ثبت رسید و از آن زمان برنامه نویسی نرم افزارهای مالی را با نام تجاری «منظومه» ، در محیط ویندوز آغاز کرد. اولین نرم افزارهای تولید شده از سال ۱۳۷۶ مورد بهره برداری قرار گرفتند. شرکت در سال ۱۳۸۳ پس از تکمیل مجموعه نرم افزارهای جامع مالی با مشارکت کارشناسان تراز اول مالی و صنایع  و تغییراتی در ترکیب سهامداران ، با نام شرکت آبان نرم افزار پارس ثبت و وارد مرحله‌ای تازه گردید.

شرکت از آن زمان توجه خود را معطوف به طراحی و تولید سیستمهای تخصصی سازمانی با رویکردی کاملاً جدید و با نگاه به بستر اینترنت نموده است. همچنین با ورود تخصصی به صنایعی از قبیل نفت و گاز و اجرای پروژه هایی کاملاً تخصصی در این حوزه با مشارکت صاحبنظران پرسابقه و بر اساس استانداردهای این صنعت، فاز جدیدی به فعالیتهای پیشین خود افزوده است.

خط مشی سازمانی

مشتری مداری همواره اصل محوری و بنیادین این مجموعه بوده است . در صنعت نرم افزار، این اصل تنها به واسطه مسئولیت پذیری، تلاش بی وقفه، تحقیقات، نوآوری و استفاده از به روزترین فن آوری‌های امکانپذیر است، به لطف خداوند، در طول این سالها ثمره این نگرش همواره سبب بهره مندی فراوان مدیران و کارکنان این مجموعه بوده است.

این شرکت همچنین از سالهای گذشته ارائه دهنده خدمات فروش نرم افزار به عنوان خدمات (SAAS) نیز می باشد که مجموعه های بزرگ را قادر ساخته است با استفاده از بستر اینترنت شرکتها و شعب خود را تحت یک نظام نرم افزاری واحد و بصورت یکپارچه مدیریت نمایند و بهای استفاده از نرم افزار را بصورت خدمات در طی سال پرداخت نمایند.

همچنین هزینه های تهیه و نگهداری سرور مرکزی را به حداقل ممکن رسانده و بستری پایدار ، مطمئن و همیشه در دسترس برای داده‌های سازمان داشته باشند. این مجموعه در زمینه تهیه نرم افزاری اختصاصی بر روی Android و IOS نیز فعال بوده و بر اساس سفارش در زمینه سیستمهای خاص بر روی این پلتفرمها راهکارهای کاملاً جدید سازمانی ارائه نموده است.

محصول اصلی این شرکت، سامانه جامع برنامه ریزی منابع سازمانی با نام تجاری «کاربن» می‌باشد که مجموعه‌ای گسترده از ماژولهای نرم افزاری است که تحت شبکه و با تکنولوژی انحصاری روی بستر اینترنت ، در پلتفرمهای ویندوز ، مک و لینوکس قابل اجراست. این سامانه غیر از زبان فارسی، بطور کامل از زبانهای دیگر نیز پشتیبانی می‌کند و صادرات آن به عنوان یک محصول نرم افزاری ایرانی از افتخارات این مجموعه به شمار می‌آید.

فهرست مشتریان

در طی سالها مشتریان بسیاری از خدمات این مجموعه استفاده نموده اند که نام برخی از مهمترین آنها بدین شرح است : شرکت عمران قشم / شرکت تولیدی آذرموتور (موتورسیکلت آمیکو) / شرکت بهره‌برداری آب جنوب شرق / شرکت تولیدی قند شیروان ، قوچان و بجنورد / شرکت تولیدی شهدآب (آبمیوه آی‌سو) / شرکت بهره‌برداری سد مارون / کارخانجات لوله‌سازی اهواز / شرکت شیمیایی رازی (چسب رازی) / شرکت نیکبانان پوشش / نشرالکترونی و اطلاع رسانی جهان‌رایانه (پیشرو آریانپور) / شرکت مهندسی و ساختمان صنایع نفت (OIEC) / شرکت تولیدی لوله پلی‌اتیلن پرتو (لوله پایپکس) / شرکت تولیدی قطعات پلی‌یورتان ساوای / شرکت تولیدی و صنعتی نورجم / سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی / موسسه قوامین / شرکت تولیدی حکیم صنعت (الکتروموتور موتوژن) / شرکت تولیدی روی‌سازان زنجان / شرکت تولیدی لاستیک البرز / شرکت تولیدی جمیل گچ / شرکت صنایع غذایی کدبانو (سس دلپذیر) / شرکت تولیدی کمان پرتو (تن شنگر) / گروه صنعتی تولیدی ایران کیتون / شرکت تولیدی کارتن پاکنام / مجتمع کشت و صنعت کارون (نیشکر کارون) / شرکت مهندسی ساختار فردا (EPC) / شرکت تولیدی ژاله‌نور(رنگ موی کادوس) / شرکت تولیدی سایبان‌نو قشم / شرکت خدمات بیمه‌ای دنیای بهتر / مجتمع صنعتی جهاد دانشگاهی دانشگاه علم و صنعت (JDEVS) / شرکت بازرگانی بین‌المللی پارس تون / شرکت ساختمانی آرکا سازه صدرا / دانشگاه علامه طباطبایی / شرکت تولیدی و صنعتی کارخانجات کاشی کویر / شرکت بازرگانی بین المللی عزیزی / شرکت ملی نفت مناطق مرکزی ایران (طرح‌های مستقل غرب) / شرکت تعاونی آب‌ نیروی جنوب شرق خوزستان / موسسه خدمات مدیریت و فناوری رشد قلم‌چی / شرکت توان دیزل (ورته‌آ) و … دهها شرکت و موسسه دیگر