حسابداری جامع

نرم افزار حسابداری جامع کاربن

ERP / SCM / PCM / HRM / SCA / DCC / BI

این سامانه که نسل دوم سیستمهای اطلاعات مدیریت این مجموعه می‌باشد (نسل اول با نام منظومه از سال ۱۳۷۴ تحت محیط ویندوز مورد استفاده شرکتها قرار داشت) از سال ۱۳۸۸ مورد بهره‌برداری قرار گرفت. طراحی و برنامه‌نویسی آن از ابتدا و بطور مستقل، با استفاده از تکنولوژی‌های روز انجام گرفت که علاوه بر امکان کار از طریق شبکه و اینترنت، به دلیل یکپارچه بودن کامل اجزای مختلف آن در قالب یک محیط کاربری، سهولت و انعطاف بسیار دارد.

این سامانه می‌تواند پاسخگوی همزمان ۱۰،۰۰۰ شرکت باشد و روی آنها بطور تجمیعی و تلفیقی گزارش‌گیری نماید. حتی با استفاده از کدینگ‌های تا حدودی یکسان در سطح حساب، می‌توان ترازنامه‌های تلفیقی و تجمیعی قابل قبولی تهیه کر، علاوه بر اینکه هر مجموعه می‌تواند کدینگ‌های تفصیلی و کالای کاملاً مستقل و متفاوتی داشته باشد.

با دارا بودن امکان انتقال و دریافت اطلاعات از هر سامانه خارجی و یا هر بانک اطلاعاتی، امکان استفاده از این سیستم به منظور تهیه گزارشات خاص و تحلیلی، از آن روی که سیستم دارای هسته هوش تجاری و انبارداده می‌باشد مسیر می‌گردد.

ابزار هوش تجاری با تهیه انواع نمودارهای پیشرفته می‌تواند بطور لحظه‌ای داشبوردهای مدیریتی متفاوتی را در تمام سطوح در دسترس قرار دهد و بسته به نیاز و براساس اطلاعات اختصاصی هر موسسه می‌تواند ساختارهایی اختصاصی تعبیه نمود.

با اتصال برخی از این نمایه‌ها بر روی سامانه تحت وب که برای رویت در تلفن‌همراه نیز بهینه شده است هر مدیر می‌تواند سازمان خود را تحت نظارت دقیق در آورد.

امنیت در این سیستم براساس آخرین استانداردها و قابلیت رمزگذاری کامل روی اطلاعات وجود دارد و همچنین ورود کاربران به روشهای ایمن انجام می‌گیرد.

امکان توزیع اطلاعات سازمان بطور غیرمجتمع نیز میسر است و با استفاده از رویه‌های اختصاصی برای یکسان‌سازی پایگاه داده‌ها بطور غیر متصل، امکان اینکه هر سازمان بتواند دارای سرورهای متعدد در مناطق مختلف و دور از هم باشند و علاوه بر دسترسی محلی، اطلاعات بطور یکپارچه در یک واحد مجتمع گردند و این عمل نیز بطور درختواره ادامه پیدا کند به عنوان امکان منحصر بفرد این سامانه میسر است.

زیر سیستمهای متعددی در این سامانه وجود دارد که همگی آنها علاوه بر داشتن قابلیتهای بی‌شمار که ثمره تجربه بیش از دو دهه در راه‌اندازی و پیاده‌سازی سیستم در سازمانهای بزرگ و مطرح است، امکان کامل سفارشی‌سازی بر اساس نیازهای اختصاصی هر مجموعه را نیز دارد.

زیر سیستمها شامل حوزه مالی (۱۰ سطحی)، خزانه‌داری، بودجه، انبارداری و زیر‌سیستم هوشمند کدینگ کالا، تدارکات خرید داخلی و خارجی، فروش و کنترل سفارشات، اموال، حقوق و دستمزد، منابع انسانی، مدیریت بهای پروژه، حسابداری بهای تمام شده (به روشهای جذب، استاندارد و واقعی)، آرشیو مستندات، هوش‌تجاری و داشبورد مدیریتی است.

اطمینان و کارآیی کامل این سیستم با پیاده‌سازی در مجموعه‌ای صنعتی و پروژه محور که دارای هشت شرکت مسقل با قریب به ۵۰۰ نفر نیروی انسانی می‌باشد و از سال ۸۸ مورد بهره‌برداری قراردارد اثبات گردیده است. گزارشات کامل و کارایی بسیار سیستم مانع از جایگزینی آن در سالهای اخیر، علیرغم فشارهای خارجی بسیار بر آن مجموعه برای تغییر نرم‌افزار حتی بدون پرداخت هزینه گردیده است.