نرم افزار بهینه سازی سبد سهام و سبدگردانی

نرم افزار سبدگردانی

سامانه بهینه سازی سبد و مدیریت پرتفوی سهام

درباره بهینه سازی سبد سهام بر مبنای تئوری مدرن پرتفوی مقالات فراوانی ارایه گردیده است اما سبدبان اولین و تنها نرم افزار بهینه سازی سبد سهام در ایران است و می‌تواند با استفاده از الگوریتمهای متعدد بهینه سازی بر روی داده‌های واقعی بورس علاوه بر ارزیابی سبدهای سهام واقعی بهترین ترکیب وزنی از مجموعه نمادهای یک سبد را ارایه دهد.

شیوه‌های حل محاسبات تابع ریسک که با استفاده از نرم افزارهایی از قبیل اکسل در سطح دانشگاهی استفاده و آموزش داده می‌شود امروزه منسوخ بوده و جهت تصمیم‌گیری خرید سهام مناسب نیستند و بیشتر جنبه نظری و آموزشی دارند.

این نرم افزار با استفاده از بروزترین الگوریتمهای فوق پیشرفته آماری و توابع جدید شرینکیج، با توابع هدف متعدد، تخمین دقیق و کاملاً متمایزی از شیوه‌های مرسوم و دم دستی دارد و نتایجی متفاوتی ارایه می‌دهد. امکان مقایسه انواع این روشها در سیستم وجود دارد و با تغییر توابع می‌توان نتایج گوناگون را مشاهده کرد. علاوه بر توابع ، ضرایب و پارامترهای متعددی در سیستم موجود است که دقت عمل را در زمانی که تصمیم گیری در خصوص خرید یا نگهداشت یک سهم بار مالی زیادی خواهد داشت با کمترین خطا مواجه گردد.

بدین منظور امکان بررسی نتایج این نرم افزار بر روی داده‌های گذشته به گونه‌ای است که می‌توانیم نتایج حاصل از بازه‌های گذشته را با آنچه امروز در واقع اتفاق افتاده مقایسه کنیم و دقیق‌ترین و نزدیک‌ترین نتایج را به آنچه در فرآیند ریسک سیستماتیک رخ می‌دهد به حقایق نزدیک سازیم. در سامانه‌های مشابه که البته بر روی بورس خارج از کشور عمل می‌کند امکان تغییر این پارامترها بسیار محدود بوده و عموماً به یک الگوریتم ثابت محدود می‌شود. نمونه‌ای از این دست سامانه‌ها سایت ویژولایزر است.

سامانه بهینه سازی سبد سهام

Automated Portfolio Selection System

این نرم افزار قابل استفاده برای صندوقهای سرمایه‌گذاری به منظور ارزیابی پرتفوی موجود و تعیین نسبت شارپ و بتای صحیح (و نه استخراج شده از اکسل با کوواریانس خطی) و همچنین بهینه سازی سبدهای سرمایه گذاری و نگهداشت آنها در بهترین شرایط ممکن است.

کارگذاری های سهام نیز می‌توانند با اتصال این نرم افزار به سامانه موجود خود در جهت افزایش میزان خرید و فروش سهام تغییر محسوسی ایجاد نمایند از آنجاییکه تغییر مرتب روند نرخ‌ها منجر به تغییر ترکیب پیشنهادی سبدهای سهام مشتریان گردیده و نیازمند خرید یا فروش منظم خواهند بود.

کاربرد دیگر این نرم افزار برای مشاوران سرمایه گذاری است که ترکیب درستی از سبدهای سهام مشتریان خود داشته باشند و با حفظ بالاترین بازده پرتفوی همواره سوآوری خود و مشتریان را تضمین نمایند.

این نرم افزار تحت وب و با آخرین فن‌آوری روز و استفاده از کمترین منابع سرور طراحی و پیاده‌سازی گردیده، محیط آن کاملاً ریپانسیو و قابل استفاده در موبایل است و می‌تواند به عنوان سرویس قابل خدمات برای مشتریان شما در فضای ابری اختصاصی شما نصب و راه‌اندازی گردد. برای دریافت اطلاعات بیشتر و مشاهده نحوه کارکرد نرم افزار با شرکت تماس بگیرید.

دریافت کاتالوگ محصول
دریافت راهنمای بخش بهینه سازی (نسخه۱)

ورود به سایت سبدبان